Amerikan Bully

Amerikan Bully

10 Mayıs 2021 tarihinde oluşturuldu.
Amerikan Bully

Amerikan Bully, kökeni Amerikan Birleşik Devletleri olan, yakın zamanda geliştirilmiş ve Amerikan Kennel Kulübü tarafından kabul edilen bir eşlik köpeği cinsidir. 90’lı yılların başında American Staffordshire Terrier ile American Pit Bull Terrier ırklarının eşleştirilmesi sonucu elde edilmiştir ve Ülkemizde 2010 yılından itibaren yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu ırk dört kategoriye ayrılmış olup bunlar; Pocket Bully, Standart Bully, Classic Bully, XL Bully şeklindedir.

Son zamanlarda popüler olan bir tür Amerikan Bully

Son zamanlarda popüler olan bir tür Amerikan Bully

Amerikan Bully, sert görünüşlü, ilk bakışta korkuncu bir izlenim veren ama aslında iyi bir mizaca sahip bir köpek türüdür. Bu köpeklerin üretilme amacı da insanlarla iyi anlaşan birer arkadaş olmalarıdır. Diğer hayvanlarla ve köpeklerle uyumlu, insanlara ve çocuklara karşı uysal bir ırktır. Hatta neredeyse hiç agresiflik göstermezler. Tam bir dost canlısıdır, aile bireyleriyle vakit geçirmeyi severler. Oldukça kaslı vücut yapısı, kısa bacaklarıyla atletik bir görünüşe sahiptir. Kısa tüyleri sayesinde tüy bakımı kolaydır, çok sık taranma gerektirmez. Bu durum da Amerikan Bully köpeğini evde bakmaya elverişli hale getiriyor.

Egzersiz İhtiyacı Az Olan Köpek American Bully

Bu köpekler fazla enerjik değildir, diğer ırklara nispeten daha az egzersize ihtiyaç duyarlar. Durum böyle olsa bile egzersiz ihtiyacı, az bile olsa yürütülmeli ve çeşitli oyunlarla günlük enerjilerini atmalarına fırsat verilmelidir. Düzenli olarak ihtiyaçları karşılandığı sürece apartmanda rahatlıkla besleyebileceğiniz bir köpek türüdür. Zekidir, öğrenmeye açıktırlar. Fakat inatçı ve sıkılgan bir yapıları vardır, bu yüzden eğitim esnasında fazla zorlanmamalıdır. American Bully’ler sahip oldukları güç sebebiyle iyi bir eğitim almalıdırlar. Eğer ki bu ırka sahipseniz ve bu köpekleri eğitmek konusunda yeterli tecrübeniz yoksa mutlaka ama mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Çünkü hem köpeğinizin hem de kendi sağlığınızı riske atmamanız için bu gerekli olacaktır.

Sonuç olarak her şeyden önce neden ve nasıl bir köpek sahibi olmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında köpeğinize ayıracağınız zaman, ona sunacağınız yaşam alanı gibi etkenler, American Bully ırkını sizin için elzem kılar ve size zor gelebilirken şartlar oluştuğu takdirde yüksek agresyona sahip bu köpek bile sizin için kolay olacaktır.

m.g.

 

“Amerikan Bully” İçin Yorumlar

  1. fatih dedi ki:

    ilk bakista sert gorunuyor ama sevimli ve uysal irktir

Yorum yapın

Kategoriler